Įžanga

2021-01-30

„Open studio“ yra nepriklausomo, ne pelno siekiančio meno, rezidencijų ir alternatyvios edukacijos centro Rupert, tinklalaidė. Šios serijos metu plačiajai visuomenei pristatomas transdisciplininis Rupert gyvenimas. Tinklalaidžių serijoje supažindinama su vietine ir tarptautine menininkų, kuratorių, mąstytojų bendruomene, kurie įvairiais būdai dalyvauja ar dalyvavo kūrybinėje Rupert ekosistemoje. Pokalbiuose menininkai pristato savo praktikas, menines idėjas, patirtis Rupert ir už jo ribų. Kiekvienas epizodas turi <autoriaus žymos> ženklą, tinklalaidės svečio siūlomą garso ir vaizdo kūrinį, paruoštą specialiai <Open Studio>.

E01 Anastasia Sosunova

2021-01-30
Anastasija Sosunova ‘Habitaball’, 2020

Pirmajame tinklalaidės epizode kviečiame susipažinti su menininke iš Lietuvos, Rupert alumni tarybos nare – Anastasija Sosunova. Jungdama instaliacijos, skulptūros, grafikos ir piešimo praktikas ji analizuoja identiteto temas, kultūros paveldą ir simbolius. Būdama rusų tautinės mažumos narė, Anastasia remiasi savo asmenine patirtimi tirdama, kaip atsiranda nacionaliniai, istoriniai naratyvai ir kaip jie yra patiriami ir ginčijami. Šis epizodas nagrinėja gausybę temų, įskaitant menininkės dabartinę bei ankstesnę kūrybą, skulptūros kepimo tikslus ir galimybes, erdvinę šuns vedžiojimo biopolitiką.

Produkcija

Svečias: Anastasia Sosunova
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Andrej Romanov
Meno kūriniai: www.anastasiasosunova.com
4:35 Demikhov Dog 
8:02 Habitaball

E02 Vitalij Strigunkov

2021-02-13
Vitalij Strigunkov, Laukimas (2015)

Vitalij Strigunkov yra vizualaus meno kūrėjas iš Lietuvos, dirbantis plačiu tarptautiniu profiliu. Vitalij manipuliuoja vaizdo, garso medžiaga, objektais, erdve, situacijomis ir reprezentacijomis, analizuodamas įvairias temas –  pradedant autorių teisėmis ir autoryste valstybingumui, baigiant, bet neapsiribojant laiko konstrukcijomis. Menininkas yra įgijęs tapytojo išsilavinimą,  todėl jo drobė – kultūrinis audinys, kuriame egzistuoja meno kūrinys taip įgyjantis vertę. Tyrinėdamas tai, ką jis vadina kultūriniu kapitalu, Vitalij savo darbuose meta iššūkį mūsų kasdieniams rinkos vertės ritualams, pasitelkdamas dekonstruciją ir pasikartojimą, negailestingai poetizuodamas ir skvarbiai stebėdamas.

Produkcija

Svečias: Vitalij Strigunkov
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Vitalij Strigunkov
Meno kūriniai: 

1:05 A Year, a Few Months and Some More
6:00 Waiting
11:30 News from elsewhere
13:00 Substitution
16:30 As If I Couldn’t See 

Podbean:

Spotify:

E03 Inside Job

2021-02-27
Inside Job, One Drop at a Time (2020)

Inside Job menininkų kolektyvą sudaro Ula Lucińska ir Michał Knychaus iš Poznanės Lenkijoje. Jų kūryba, kurią galima įvardinti kaip „meninę fantastiką“, erdves paverčia post-humanistiniais naratyviniais scenarijais, peržengiančiais laiko, vietos ir medijų apribojimus. Kolektyvas kuria instaliacijas, pasakojančias daugialypes siužetines linijas, kviečiančias žiūrovą patį atsirinkti, susidėlioti ir perkurti patiriamą pasakojimą. Tai darydami, autoriai taip pat polemizuoja su įvairiais mąstytojais, autoriais ir idėjomis, pradedant ekologinės fantastikos literatūra, kultūros ir technologine kritika, baigiant siaubo fantastikos klasika. Ula ir Michał kūriniai yra atmosferiški ir yra formuojami komponuojant grafikos, skulptūros tekstilės, garso ir kitų technikų elementus. Taip yra sukuriami “vartai” į kitą galimą tikrovę, kur žmonių nėra arba jau nebėra, o pasaulį valdo gamta, mašinos arba pastarųjų mišinys.

Produkcija

Svečias: Inside Job
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Inside Job, One Drop at a Time (2020)
Meno kūriniai: http://ulalucinska.com/index.php

Podbean:

Spotify:

Inside Job rezidenciją finansuoja Adomo Mickevičiaus institutas Lenkijoje

E04 Augustas Serapinas

2021-03-13


Rupert tinklalaidė „Open Studios“ pristato Augustą Serapiną – tarptautiniu mastu pripažintą Lietuvos menininką, 2019 m. tapusį jauniausiu Venecijos bienalės dalyviu. Jo kūryboje nagrinėjama erdvė ir architektūra; paslėptų dizaino elementų pagalba, jis perteikia savo ironišką, tačiau jautrų žvilgsnį. Kurdamas instaliacijas, kuruodamas erdvę ir ready-mades darbus, jis kelia žmogaus sąveikos su aplinka, kultūros normų ir sampratų baigtinumo bei natūralios irimo estetikos klausimus. Epizode diskusija vystosi nuo jo kūrybos erdviškumo ir laikinumo, link kultūros perdirbimo bei žmogaus temos galiausiai atskleisdama kaipsniego senių statyba gali padėti išspręsti visuomeninio įamžinimo klausimus.

Produkcija

Svečias: Augustas Serapinas
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: John Rocca – I Want it to be Real (Farley’s Hot House Piano Mix)

Meno kūriniai

2:33 How to Live Together 
5:10 Don’t You Know Who I Am? 
8:08 20 Appartments
10:25 February 13th 
13:00 Vienkiemis
15:37 Jõusaal (Gym)

Podbean:

Spotify:

E05 Sean-Roy Parker

2021-03-27
Content wallet, Sean-Roy Parker asmeninis archyvas

Šiame epizode Rupert rezidentas Sean-Roy Parker kalba apie savo meninę praktiką bei tai, kaip supranta socialines meno strategijas, kodėl inicijuoja žiniomis ir įgūdžių dalinimusi paremtas veiklas ir kaip jam sekasi praktikuoti alternatyvias valiutas ir natūrinius mainus. 

Sean-Roy Parker (Jungtinė Karalystė) menininkas, aplinkosaugos aktyvistas ir bendruomenės virėjas, gyvenantis Londone. Jo kūryba konstruoja socialinius karkasus, įtraukiančius marginalizuotus balsus ir alternatyvias valiutas, tokias kaip darbo mainai, skatindama praktinį, post-kapitalistinį veiksmą, išnaudodama gausą ir rūpestį. Savo rezidencijos metu Seanas vykdė „Slow Yield“ (liet. „Lėto derliaus“) tyrimo projektą apie medžiagų gyvenimo ciklą, pilietinės atsakomybės kompleksiškumą ir pasipriešinimą atliekų kultūrai bendradarbiškai sprendžiant problemas. Be pasivaikščiojimų, skirtų rinkti lauko gėrybes, fermentavimo eksperimentų, jis dirbo ties nauju tekstu ir garso kūriniu aplinkiniame peizaže. Sean-Roy Parker atliko rezidenciją Rupert 2020 m. rugpjūtį. 

Produkcija

Svečias: Sean-Roy Parker 
Vedėja: Kotryna Markevičiūtė
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Sean-Roy Parker making sauerkraut
Daugiau apie Sean: seanroyparker.com/

Podbean:

Spotify:

E06 Sophie Hoyle

2021-04-10

Šiame epizode Rupert rezidentai Sophie Hoyle kartu su buvusiu Rupert kuratoriumi Yates Norton kalbasi apie psichinę sveikatą, nerimą ir traumas bei kaip šios temos atsiskleidžia Lietuviškame ir kituose kontekstuose. Sophie Hoyle paroda 2020-aisiais metais atidarė Rupert viešąją programą „Rūpestis ir tarpusavio priklausomybė“. Nuo 20:45 minutės Sophie kalba apie alternatyvias „pasidaryk pats“ (angl. DIY) seksualinės sveikatos priežiūros paslaugas, siūlomas „Gynepunk Collective“ – seminarus apie atviros prieigos ginekologinių rinkinių naudojimą, pvz. atviros prieigos mikroskopas, 3D atspausdintas matuoklis ir centrifuga.

*Šis epizodas buvo įrašytas 2020 metų pradžioje. Dabartiniai Sophie Hoyle asmenvardžiai yra jie/juos.

Produkcija

Svečias: Sophie Hoyle
Vedėja: Yates Norton
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: ‘Nausea’ Jonny Greenwood, You Were Never Really Here (Original Motion Picture Soundtrack)
Daugiau apie Sophie: http://www.sophiehoyle.com

Podbean:

Spotify:

E07 Vytenis Burokas

2021-04-24
Vytenis Burokas, Wandering Wind (2020)

Vytenį Buroką būtų galima pavadinti konceptualistu, neseniai atradusiu „materialistinį braižą“. Kiek minimalistinę autoriaus meninę kalbą praturtina įspūdingos apimties minties, kritikos ir pasakojimo sluoksnis. Remdamasis tiek šiuolaikine kritine teorija, tiek ir klasikine filosofine literatūra, jis nardo tarp antikinio materializmo, posthumanistinės kritikos ir viduramžiško scholasticizmo. Pasitenkinimas erudiciją kaip meninę priemonę, autorius diskutuoja kolektyviškumo, įgyventos erdvės, intelektualinio paveldo, modernybės ir kitomis svarbiomis temomis. Vis tiktai, už kiekvieno projekto glūdi ir asmeninė istorija, lyrinis alter ego, atveriantis emocinę autoriaus intelektualinių tyrinėjimų pusę.

Produkcija

Svečias: Vytenis Burokas
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

The Auhthor’s Mark

Muzika: Vytenis Burokas – Horseshoe
Meno kūriniai:

artviewer.org/vytenis-burokas-at-editorial/
artviewer.org/the-sea-monster-the-bear-at-litost/
www.cac.lt/lt/exhibitions/past/19/9582
fourtoseven.info/en/year-2017-entry/
andeditions.org/lt/product/vytenis-burokas-2/

Podbean:

Spotify:

E08 Anna Reutinger

2021-05-14
Anna Reutinger studija, Rupert (2021)

Rupert rezidentė Anna Reutinger, kviečia iš arti pažvelgti į jos skulptūrinę/instaliacijų/performansų praktiką, pradedant savo šeimos, neolito, viduramžių amatų praktikomis, baigiant šiuolaikinių liaudies objektų ornamentikos tyrimu bei interviu su kūrėjais ir istorikais Lietuvoje ir už jos ribų.

Šiame tinklalaidės epizode Anna kalba apie amatą kaip apotropinę jėgą, kurioje kūnui, aplinkai ir medžiagai skiriamas ypatingas dėmesys ir laikas. Jos rezidenciją Rupert užbaigė solo paroda Įklimpę tame pačiame dumble projekto erdvėje Editorial Vilniuje.

Produkcija

Svečias: Anna Reutinger
Vedėjas: Romuald Demidenko
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: We all gonna die, but it’s time to sing a song (www.weallgonnadiebut.com), bendradarbiaujant su Maria Thrän
www.annareutinger.com

Peržiūrėkite Palacon bendradarbiaujant su Elise Ehry ir Daría Galabriel, CAPC, BordeauxĮklimpę tame pačiame dumble Editorial, Vilnius

Podbean:

Spotify:

E09 Howard Melnyczuk

2021-05-29
Howard Melnyczuk, Supercollager (2020)

Howardas Melnyczuk domisi galios ryšiais, gludinčiais skaitmeninėje kultūroje. Savo kūrybine veikla jis ieško būdų, kaip pastarąją būtų galima panaudoti priešinantis šioms galios struktūroms. Savo konceptualiu darbu jis problematizuoja kasdienį technologijų naudojimą, nagrinėdamas, kaip jų poveikis yra natūralizuojamas, ir kokį poveikį jis turi mūsų privatumo jausmui, pasaulėvokai ir tapatybėms. Tokiu būdu menininkas ieško “spragų”, neoliberalioje skaitmeninėje aplinkoje, kur tomis pačiomis technologijomis būtų galima pasinaudoti atpažįstant ir priešinantis šioms galios struktūroms. Howardo meninė raiška varijuoja tarp fotografijos, instaliacijų ir skaitmeninio kodo rašymo, tokiu būdu pateikdama šios naujosios realybės, kurioje visi esame atsidūrę, kritiką.

Produkcija

Svečias: Howard Melnyczuk
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Howard Melnyczuk, Cone of Power (2021)
Meno kūriniai: https://www.melnycz.uk/

Podbean:

Spotify:

E10 Alice Bucknell

2021-06-12
Alice Bucknell, Pelkių miestas, 2021, video ištrauka. Menininkės asmeninis archyvas

Šiame epizode menininkė Alice Bucknell atskleidžia keletą sampratų ir idėjų, pasikartojančių jos meninėje kūrybinėje praktikoje. Pasinaudodama patirtimi vaizdinės antropologijos srityje bei bendradarbiaudama su įvairiais menininkais, naujausiuose savo projektuose Alice kuria sąsajas tarp architektūros, mokslinės fantastikos, ne žmogiškojo intelekto, magijos ir hiperekologijos. Visa tai įkūnija jos naujausias projektas Swamp City (liet. Pelkių miestas), neseniai pristatytas Venecijos architektūros bienalėje. Epizode ji dalinasi savo, kaip menininkės ir rašytojos, kūrybos metodika ir būsimos bendradarbiavimo platformos New Mystics (liet. Nauja mistika), sukurtos rezidencijos Vilniuje metu, detalėmis.

Produkcija

Svečias: Alice Bucknell
Vedėjas: Romuald Demidenko
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Alice Bucknell, Pelkių miestas, 2021, „Medis” / „Architektas” (duoklė SOPHIE), bendradarbiaudamas su menininke abu kūrinius sukūrė Kena Yama. 

Naujausią Alice kūrinį Swamp City (liet. Pelkių miestas) galite peržiūrėti menininkės asmeninėje bei Rusijos Federacijos paviljono svetainėje.

Podbean:

Spotify:

E11 Katja Aufleger

2021-07-10
Katja Aufleger, Jo dalių suma (2012)

Katja Aufleger yra Berlyne gyvenanti ir kurianti skulptorė, kurios darbai veikia kaip metaforos ar analogijos, kurios leidžia autorei kalbėti daugybe skirtingų, bet tarpusavyje susijusių temų, nuo asmeninių santykių iki kosminių kūnų, socialinės kritikos, ar nelaimės galimybės. Bendrai autorės kūryba nagrinėja galios santykių, kurie reiškiasi ir kaip kūrybiška, ir destruktyvi jėga, klausimas. Aufleger objektai bei instaliacijos visų pirma veikia kaip žiūrovo provokacijos. Stebint šiuos meistriškai atliktus darbus kyla dviprasmiški jausmai, nes graži jų forma tiesiogiai arba netiesiogiai slepia daugybę papildomų potencialų, tokių kaip sprogimo ar cheminės reakcijos galimybės. Tokiu būdu jos darbai sukuria daugiasluoksnę patirtį, kurioje kūrybiniame procese įveiklinama ir žiūrovo sąmonė bei pasąmonė.

Produkcija

Svečias: Katja Augleger
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Katja Aufleger
Meno kūriniai: http://www.katjaaufleger.com

Podbean:

Spotify:

E12 Julijonas Urbonas

2021-07-24
,,Planeta iš žmonių’’, Julijonas Urbonas ir Studio Pointer*

Šiame „Open Studio“ epizode, kalbamės su Julijonu Urbonu neseniai įsteigusiu Lietuvos erdvės agentūrą, kuri šiuo metu Venecijos architektūros bienalėje pristato projektą ,,Planeta iš žmonių’’. 

Julijonas yra menininkas, dizaineris, tyrėjas, inžinierius bei Vilniaus dailės akademijos docentas ir Londono Karališkojo meno koledžo doktorantas. Praeityje Julijonas dirbo VDA prorektoriumi menui ir buvo Klaipėdos atrakcionų parko direktoriumi. Daugiau nei dešimtmetį, dirbdamas tarp kritinio dizaino, atrakcionų parkų inžinerijos, performatyvios architektūros, choreografijos, kinetinio meno ir mokslinės fantastikos disciplinų, menininkas sukūrė įvairių kritinių projektų, kuriuose vedamos derybos su gravitacija: nuo maloniai nužudančių kalnelių-atrakcionų iki dirbtinės, iš žmogaus kūnų suformuotos planetos. Vykdydamas savo tyrimus, menininkas įveda „gravitacinės estetikos“ terminą, kuriuo apibūdina gravitacijos manipuliacijų sukeltas ekstremalias kūno ir vaizduotės patirtis.

Produkcija

Svečias: Julijonas Urbonas
Vedėjas: Milda Batakyte
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Gailė Griciūtė

Daugiau informacijos:
www.lithuanianspace.agency
www.julijonasurbonas.lt

Podbean:

Spotify:

E13 Tyler Matthew Oyer

2021-07-31
Tyler Matthew Oyer. Agnė Papievytės nuotrauka

Šiame epizode Tyler Matthew Oyer dalinasi mintimis apie savo naujausią muziką, kurią jie pristatys gyvo performanso metu, taip pažymint dvejus mėnesius trukusios rezidencijos Rupert pabaigą. Oyer taip pat atskleidžia savo kūrybinio įkvėpimo šaltinius bei pasakoja kaip naujausias menininkų skulptūrinis, kolaboracinis projektas Pyramid: A Work in Progress perteikia nuorodas į įtakingojo skulptoriaus ir instaliacijų autoriaus Paul Thek kūrybą, žinomą dėl savo terpiškumo ir queer subjektyvumo.

Produkcija

Svečias: Tyler Matthew Oyer
Vedėjas: Romuald Demidenko
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Muzika: Tyler Matthew Oyer, Starshopping, išleista 2021 m. Birželį

Spotify:

Klausykitės Tyler Matthew Oyer muzikos Spotify platformose bei pamatykite naujausius jų kūrinius tmostudio.com svetainėje.

E14 Ittah Yoda

2021-08-14
Ittah Yoda, kūrybinės dirbtuvės su alternatyviosios edukacijos programos dalyviais, 2021. Nuotraukos autorius: Andrej Vasilenko. Menininko nuosavybė.

Ittah Yoda yra menininkų, gyvenančių tarp Berlyno, Paryžiaus ir Tokijaus duetas, kurį sudaro Kai Yoda ir Virgile Ittah. Jų kūrybinė praktika derina tradicinius procesus su skaitmeninėmis technologijomis, taip konstruodama vektorių link tarpkultūrinių kūrybinių kolaboracijų, orientuotų į senuosius laikus, archaišką žmonijos palikimą ir kūrybinę pasąmonę. Šiame Open Studio tinklalaidės epizode menininkai dalinasi savo įkvėpimo šaltiniais ir pasakoja, kodėl kolaboracijos vaidina itin svarbią rolę tokiuose jų projektuose kaip neseniai įvykusios dirbtuvės su Rupert alternatyviosios edukacijos programos dalyviais, ar parodoje No History of Its Own, atsidariusioje apiece erdvėje ankstyvą 2021 m. rugpjūtį. 

Produkcija

Svečiai: Ittah Yoda
Vedėjas: Romuald Demidenko
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Ittah Yoda, Body alights — a fragmented memory, 2019-22, garso režisūros autorius bod [包家巷]. Menininkų nuosavybė.It

Daugiau apie Ittah Yoda

Podbean:

Spotify:

E15 Judith Hamann

2021-09-01
Judith Hamann, iš „Analoginiai įrašinėjimo įrankiai“’ serijos

Šį kartą „Open Studios“ kalbiname Rupert rezidentę, garso menininkę Judith Hamann. Šiame epizode ji apžvelgia praėjusių metų patirtis, izoliaciją bei keliavimą iš vienos vietos į kitą, pastūmėjusias apsvarstyti darbą su skirtingais muzikos žanrais ir garsu plačiąją prasme. 

Judith taip pat dalinasi pastarųjų eksperimentinių ir bendradarbiavimo projektų įspūdžiais. Vienas jų: kompozicijų violončelei ir elektronikai „Days Collapse“ bei „Shaking Studies“ kurimas, iliustruojantis ilgamečius Judith garso tyrimus, nukreiptus į įvairias muzikos sampratas ir teorijas. 

Produkcija

Svečias: Judith Hamann
Vedėjas: Romuald Demidenko
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Judith Hamann, Hinterhof, 2021 / Humming Suite III – Harmonics Étude For One Cello And One Voice, 2020
Daugiau apie Judith Hamann jos svetainėje.

Podbean:

Spotify:

E16 Miriam Naeh

2021-10-21
Miriam Naeh „Spąstai žvaigždėms“, 2020

Miriam Naeh yra Londone gyvenanti ir kurianti daugiadisciplinė menininkė, kurios kūrybai ypatingai svarbios pasakojimo praktikos. Savo instaliacijomis, tampančiomis naratyvais, menininkė jungia Artimųjų rytų mitologiją su post humanistinėmis idėjomis, humoru bei asmeniniais išgyvenimais. Ši idėjų sandūra formuoja išcentruotą žmogišką išgyvenimą, kviečiantį žiūrovą patį dalyvauti kvazimitologinėje istorijoje, kurią jis tuo pačiu ir kuria, ir įprasmina. Miriam savo kūrybai pasitelkia įvairias medijas ir ypatingai domisi tikrovės ir fikcijos, natūralumo ir dirbtinumo priešpriešomis. Žiūrovus ji kviečia tyrinėti savo sukurtą daugiaprasmį pasaulį, kur groteskas jungiasi su trapumu, o juokas su „liūdna aukštybe“.

Produkcija

Svečias: Miriam Naeh
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: Garso teklis iš „Hot.Stone.Massage“, Miriam Naeh bendradarbiaujant su Yifeat Ziv

Daugiau apie Miriam

Podbean:

Spotify:

E17 Ceel Mogami de Haas

2021-11-22
Ceel Mogami de Haas „Charlotte“, 2018

Ceel Mogami de Haas’o meninės praktikos apjungia vizualiką ir literatūrą. Dažnai jos persikloja, tampa viena kitos įkvėpėjomis. Autorius kuria didelio mastelio skulptūrines inkrustacijas, pasakojančias poetines istorijas bei remiasi literatūra savo vizualiniams scenarijams kurti. Jis naudoja įvairias medijas ir technikas, neretai jas perkeisdamas, imituodamas viena kitą. Tematine prasme jo darbai tyrinėja žmogiškumo ir gyvuliškumo esmę, įkvėpimą rasdami tiek tūkstantmečiais nutolusiame paleolito mene, tiek ir skirtingų laikmečių literatūroje.


Produkcija

Svečias: Ceel Mogami de Haa
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: The Age of The Reindeer (2016), Ceel Mogami de Haas
Daugiau apie Ceel: ceelmogamidehaas.cc

Podbean:

Spotify:

E18 Francesca Grilli

2021-12-22
Francesca Grilli „Sparks“, 2021

Francesca Grilli yra italų menininkė, gyvenanti ir kurianti Briuselyje. Menininkė daugiausiai kuria performansus, tačiau ji taip pat dirba su skulptūra, filmais, garso ir kitomis medijomis bei ezoterinėmis praktikomis. Tematiškai jos kūryba yra ganėtinai įvairi, bet dėmesio centre visada išlieka žmogiškos būties klausimai: amžius, pažeidžiamumas, giminystės ryšiai, galios santykiai ir kitos panašios temos. Pakviesdama žiūrovus į tamsią erdvę kartu su treniruotais plėšriais paukščiais arba pateikdama itin jauno ir itin seno pianistų santykio kontrastą, menininkė ne tik kuria erdvę giliems išgyvenimams, bet ir siekia išprovokuoti nuoširdžią, gilią ir gal net katartišką žiūrovų ir dalyvių reakciją. Naujausio menininkės darbo Sparks (2021) temine ašimi tampa jaunystės, vaikystės tyrumas. Šiame darbe žiūrovai yra kviečiami į būrimo iš delno sesiją, kurią vykdo orakulai vaikai.

Francesca Grilli projektą „Sparks 2021“ pristato „Contemporary Locus“, o jį remia Italijos kultūros taryba.

Produkcija

Svečias: Francesca Grilli
Vedėjas: Arvydas Grišinas
Garsas: Antanas Dombrovskij

Autoriaus žyma

Garso takelis: asmeninis Francesca Grilli įrašas (2021)
oficiali menininkės interneto svetainė

Podbean:

Spotify: